+48 694 674 076 m.walkowicz@royalmaids.pl

Co używać do prania dywanów czy jak prać dywany to główne pytania, nad którymi zastanawia się wiele osób. Inaczej pierze się przecież dywany z długim włosiem, dywany sznurkowe, a inaczej wykładzinę. Poznaj sprawdzone sposoby na pranie i czyszczenie dywanów.

Domowe sposoby na skuteczne pranie dywanów – nasze porady

Trudności z pielęgnacją sprawiają, że wiele osób rezygnuje z posiadania dywanów. Aby przez długi czas wyglądały efektownie oraz nie były siedliskiem kurzu, roztoczy czy bakterii konieczne jest ich regularne wypranie. Konserwacja dywanów to trudna sztuka, która często wymaga zagospodarowania więcej czasu niż chociażby umycie podłogi. Uczucie miękkości pod bosymi stopami, efekt wygłuszenia lub chociażby względy wizualne sprawiają jednak, że w wielu domach nie brakuje dywanów. W przypadku różnego rodzaju instytucji i przedsiębiorstw wybór zwykle pada na wykładzinę. Jak tanio wyczyścić dywan, uprać lub usunąć plamy i inne zabrudzenia z wykładzin?

 

1. Soda oczyszczona

Pranie dywanów sodą oczyszczoną to sposób znany od dawna. Soda ma bowiem doskonałe właściwości, które sprawdzają się nie tylko w kuchni, ale także podczas czynności higienicznych i sanitarnych. Soda oczyszczona działa jak odplamiacz, sprawiając, że dywan w tani i szybki sposób można wyczyścić tak, że wygląda jak nowy. Dodatkową zaletą czyszczenia dywanu za pomocą sody oczyszczonej jest fakt, że ma ona działanie neutralizujące brzydkie zapachy.  Dzięki temu tanio i szybko można nie tylko wyczyścić powierzchnię dywanu, ale także oczyścić powietrze. Wypranie plam na dywanie za pomocą sody oczyszczonej to metoda czyszczenia na sucho. Wystarczy rozsypać sodę na powierzchni dywanu i zostawić na kilka godzin, a po tym czasie dokładnie odkurzyć dywan.

 

2. Ocet, woda i sól

Przygotowanie roztworu z octu i soli to mieszanka, która podobnie jak soda oczyszczona ma doskonałe właściwości czyszczące i dezynfekujące. Mieszanka nieco przypomina zastosowanie płynu piorącego na brudne ubrania. Baza, jaką jest ocet, wchodzi w reakcje z solą, dzięki czemu możliwe jest skuteczne wyczyszczenie dywanu nawet z uciążliwych plam. Ocet i sól to produkty, które można znaleźć niemal w każdej kuchni. Co więcej, przygotowanie roztworu jest bardzo proste. Zmieszaj szklankę octu z dwiema szklankami wody i 2 łyżkami soli. Mieszankę najlepiej rozpylić równomiernie na całym dywanie. Następnie należy poczekać do całkowitego wyschnięcia, ponieważ dopiero wtedy można odkurzyć dywan.

 

3. Płyn do prania

Sposobem na tanie wypranie dywanu może być także mieszanka z wody i płynu do prania, który rozcieńczony nie straci swoich właściwości piorących, a doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami na dywanie. Nie ma jednej, idealnej recepty na mieszankę, ponieważ każdy płyn jest inny. Należy dążyć do uzyskania dużej ilości piany, którą szczotką o miękkim włosiu lub gąbką należy dokładnie nakładać na dywan, pocierając miejsce przy miejscu. Ta metoda wymaga zdecydowanie więcej czasu i energii, ale dzięki niej nie tylko odświeżysz dywan, ale także nadasz mu pięknego zapachu.

 

 

Plama na dywanie – liczy się czas reakcji

Regularne pranie dywanów to podstawa zachowania ich ładnego wyglądu. Domowe sposoby na wypranie dywanu mogą się jednak okazać niewystarczające, zwłaszcza jeśli plamy na dywanie nie będą zapierane na bieżąco. Wyjątkowo trudne do wywabienia zabrudzenia, np. z wosku lub z wina należy wyczyścić natychmiast po zauważeniu mokrej plamy.

 

Najlepszy sposób na pranie dywanów – Wrocław – tanio!

Wypranie dywanów tanimi, domowymi sposobami to metody, które warto stosować. Nic nie zastąpi jednak oddania dywanów profesjonalnej firmie, która realizuje usługi czyszczenia dywanów z zachowaniem najwyższych standardów czystości.

Wykorzystanie nowoczesnych i sprawdzonych metod gwarantuje skutecznie czyszczenie dywanów i wykładzinę bez względu na rodzaj zabrudzeń.

Pranie dywanów to istotna część dbania o czystość i higienę w domu, instytucjach czy biurach. Oddając dywan profesjonalnej firmie można liczyć na usługę, która zostanie wykonana z użyciem automatu trzepiącego, wirówki do dywanów czy fisherów do obróbki końcowej.

Co więcej, specjaliści zadbają o prawidłowe wysuszenie, które jest niezwykle ważne w procesie prania dywanów, a zwykle stanowi problem, wykorzystując jedynie domowe sposoby. Ponadto profesjonalna firma sprzątająca doskonale zadba o każdy rodzaj dywanu bez względu na jego rodzaj.