+48 694 674 076 m.walkowicz@royalmaids.pl

Usługi sprzątania domów są coraz bardziej popularne i nie jest to powodem do skrępowania czy też posądzania o lenistwo. Coraz częściej stawiamy bardziej na oszczędność czasu, dlatego też tym chętniej korzystamy z usług firm, które pewne rzeczy mogą zrobić za nas, byśmy mogli cieszyć się dodatkowymi wolnymi chwilami. Warto jednak pamiętać o tym, że osoby wynajęte do sprzątania domu lub pojedynczych pokoi nie zrobią za nas absolutnie wszystkiego. O co należy zadbać samodzielnie? Jak duży ma to wpływ na realizację usługi?

Jak przygotować dom do usługi sprzątania?

Zakres tych usług może być bardzo różny – możemy swobodnie ustalić to, czym zajmie się ekipa sprzątająca, a co wolimy zrobić sami. Niektórzy wolą pewne etapy sprzątania wykonywać samodzielnie ze względu na stosowane środki, które są dostosowane do ich potrzeb, np. są mniej agresywne dla skóry lub ekologiczne. Jednak coraz częściej i na to jest rozwiązanie. Możemy zwyczajnie poprosić o to, by np. zatrudniona przez nas profesjonalna firma sprzątająca z Wrocławia korzystała z naszych własnych środków. Jeśli jednak chcemy, aby tak było, czasem może być konieczne uzupełnienie zapasów, zwłaszcza gdy w planie są generalne porządki.

O co dbamy w dalszej kolejności? Ekipa sprzątająca ma usunąć przede wszystkim brud, lecz bałagan powinien pozostać w Twojej kwestii. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej to, że nikt nie wyręczy Cię w układaniu rzeczy osobistych w szafkach. Dlatego też, aby przyspieszyć pracę, schowaj swoje rzeczy na miejsce zawczasu lub nawet wynieś je z pomieszczenia na czas sprzątania, jeśli nie masz ich gdzie schować.

Zadbaj również o to, by w posprzątanym pomieszczeniu nie przebywały zwierzęta. Nie tylko mogłyby one utrudniać usługę sprzątania i narażać się na wdychanie szkodliwej dla nich chemii, lecz także mogłyby w nieoczekiwany sposób zareagować na nowe osoby znajdujące się w domu.

Dlatego też, aby uniknąć przykrych niespodzianek, nie wpuszczaj pupili do domu w czasie sprzątania lub po prostu zamknij je w pomieszczeniu, w którym nie planujesz w tej chwili porządków.

Jak wcześniejsze przygotowanie domu przekłada się na realizację usługi?

Dlaczego wcześniejsze ulokowanie rzeczy osobistych jest tak ważne? Po pierwsze, znacznie skraca to czas na sprzątanie, kiedy nie trzeba wciąż czegoś przestawiać z miejsca na miejsce.

Po drugie i najważniejsze, nie narażasz rzeczy wartościowych na zniszczenia. Nawet najlepszym zdarza się coś strącić lub w inny sposób uszkodzić. Nie są to częste przypadki, lecz jeśli pewne rzeczy mają dla Ciebie szczególną wartość, schowaj je tym bardziej.

Niektórzy mają opory przed skorzystaniem z usługi. Nie wiedzą, co mają ze sobą zrobić w czasie, gdy inni sprzątają ich dom. Nie ma w tym nic złego. Pracownicy firmy sprzątającej to nie są osoby, które będą Cię oceniać – one po prostu przychodzą i wykonują swoją usługę.

Zamawiając profesjonalne sprzątanie, zyskujesz czas na sprawy, z którymi zalegasz już od dłuższego czasu, dlatego też skorzystaj z tego i ciesz się na dokładnie uporządkowany dom, gotowy na szczególne wydarzenia, takie jak święta lub spotkania ze znajomymi.

Gdzie szukać najlepszej firmy sprzątającej?

Dostęp do profesjonalnych firm sprzątających jest z każdym dniem łatwiejszy, dlatego też coraz częściej możesz z nich z powodzeniem skorzystać nawet wtedy, gdy mieszkasz w mniejszej miejscowości, np. w okolicach Wrocławia. Przykładowo RoyalMaids oferuje atrakcyjne pakiety usług sprzątających w interesujących cenach. Tutaj możesz liczyć na wykwalifikowany personel, pełne zaangażowanie w pracę i zastosowanie jedynie sprawdzonych maszyn sprzątających i środków czystości z górnej półki.