+48 694 674 076 m.walkowicz@royalmaids.pl

Firmy sprzątające można zatrudnić do sprzątania biura, hotelu, restauracji, sklepu, ale także do sprzątania w prywatnym domu. Jakie są korzyści z zatrudnienia firmy sprzątającej? Dlaczego warto podjąć współpracę ze specjalistami?

1. Korzyści ekonomiczne

Współpraca z firmą sprzątającą pozwala na ograniczenie kosztów związanych z zatrudnieniem osoby sprzątającej, która działa jako tak zwany wolny strzelec. Skorzystanie z usług takiej osoby może wydawać się lepszym wyborem, jednak analizy finansowe i doświadczenie wielu firm wskazują na to, że tańszym rozwiązaniem jest współpraca z firmą sprzątającą. Zlecenie i powierzenie regularnego sprzątania specjalistom z firmy outsourcingowej zapewnia komfort oraz pozwala przenieść koszty związane z zatrudnieniem osób do sprzątania na inne podmioty gospodarcze. Dzięki temu można zaoszczędzić na realizacji zadań związanych z zapewnieniem czystości w miejscu pracy, a jednocześnie mieć pewność, że usługa sprzątania zostanie wykonana.

Współpraca z firmą sprzątającą sprawia, że właściciel biura, restauracji, hotelu czy mieszkania nie ponosi odpowiedzialności za koszty związane z zatrudnieniem osoby, a płaci jedynie za usługę.

2. Większa elastyczność

Zatrudnienie pracownika na umowę zobowiązuje pracodawcę do respektowania kodeksu pracy oraz wiąże pracownika z pracodawcą określonymi regulacjami. Umowa chroni pracownika, ale także pracodawcę. Współpraca z firmą sprzątającą pozwala na większą elastyczność. Zwykle określone osoby nie są zobowiązane do długoterminowej umowy w jednym miejscu, chyba że takie są oczekiwania płacącego za usługę. Dzięki temu w przypadku, gdy osoba sprzątająca nie wypełnia swoich obowiązków z należytą starannością, nie trzeba martwić się o okres wypowiedzenia. Wystarczy zgłosić zaniechania do firmy oferującej usługi sprzątania, w której zatrudniona jest osoba. Współpracę z firmą sprzątającą Wrocław RoyalMaids można podjąć w ramach regularnego sprzątania biura czy domu, ale w razie potrzeby także aby posprzątać raz, np. po remoncie.

3. Dopasowanie do potrzeb

Sprzątanie różnych przestrzeni wymaga różnych rozwiązań. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem jest sprzątanie w godzinach wieczornych, innym najbardziej odpowiada weekend, a czasami jest to wybrany dzień rano. Elastyczność godzin pracy firmy sprzątającej umożliwia dopasowanie grafiku do potrzeb firmy. Dzięki temu właściciel sam może decydować o wykonywanych czynnościach i porze ich wykonania. Ma to szczególne znaczenie, jeśli usługi obejmują hałaśliwe czynności, np. odkurzanie, powodujące pewien dyskomfort, np. mycie okien, czy wymagające zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa, jak w przypadku dezynfekcji pomieszczeń. Współpraca z firmą sprzątającą zapewnia większą elastyczność i dopasowane do potrzeb niż zatrudnienie pracowników na etat, którzy z różnych przyczyn mogą nie przyjść do pracy w wyznaczonych przez właściciela godzinach.

4. Profesjonalny sprzęt

Kolejną zaletą podjęcia współpracy z zewnętrzną firmą sprzątającą jest to, że konkurencja wymaga, aby firmy oferujące usługi sprzątania były wyposażone w jak najlepszy sprzęt. Dzięki temu mogą świadczyć swoje usługi na najwyższym poziomie. Dostęp do profesjonalnych urządzeń jest szczególnie ważne w przypadku sprzątania wymagających przestrzeni, np. hal produkcyjnych i innych przestrzeni wielkopowierzchniowych. Firmy sprzątające posiadają przeszkolonych pracowników, którzy wiedzą, jak czyścić określone powierzchnie. Mają także dostęp do produktów czystości, które w przypadku sprzątania na własną rękę trzeba zakupić samodzielnie. Firmy sprzątające posiadają chociażby lepszej jakości odkurzacze czy specjalne myjki do tapicerki. Dzięki temu można mieć pewność, że sprzątanie będzie efektywne, a pomieszczenie dokładnie wysprzątane.

5. Dobra współpraca

Firmom oferującym usługi sprzątania zależy na tym, aby ich pracownicy byli wizytówką przedsiębiorstwa. Tak jak w innych miejscach pracy wiąże się to z podnoszeniem kompetencji swoich pracowników, co ma wpływ na postrzeganie firmy sprzątającej jako profesjonalnej. Pozytywna opinia o usługach pozwala zdobyć nowych klientów, którzy także chętnie polecą usługi sprzątania konkretnej firmy. Dobra współpraca i przyjemny kontakt dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa, a także oszczędzają czas na szukanie nowych pracowników, którzy są rekrutowani przez firmę zewnętrzną.