+48 694 674 076 m.walkowicz@royalmaids.pl

Praca w zadbanym, czystym i uporządkowanym biurze jest bardziej efektywna oraz przyjemniejsza. Codziennie uprzątnięcie biurka to obowiązek każdego pracownika, ale zadbanie o sprzątanie całego biura to obowiązek pracodawcy. Utrzymanie biura w idealnym stanie pozwala na tworzenie lepszego wizerunku oraz przyczynia się do zachowania zdrowia pracowników. Ustalając zasady sprzątania biura, należy pod wziąć uwagę kilka aspektów. Jak często powinno się sprzątać w biurze oraz dlaczego warto wynająć do tego celu firmę sprzątającą?

Jakie usługi wchodzą w skład sprzątania biura?

Biuro jest wizytówką firmy, dlatego powinno być nie tylko elegancko urządzone, ale także utrzymane w czystości. Jednocześnie biuro to miejsce, gdzie przez wiele godzin przebywa wiele osób oraz często jest zamieszanie. Kompleksowe czyszczenie biur ma na celu zachowanie nie tylko higieny, ale także prestiżu miejscu. Sprzątanie w biurze to czynność, która dąży do podniesienia komfortu pracy nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale także do zachowania porządku w sali konferencyjnej i ciągach komunikacyjnych. Firma sprzątająca dba o utrzymanie czystości:

 • podłóg lub dywanów,
 • blatów biurek,
 • półek,
 • parapetów,
 • oświetlenia,
 • włączników i kontaktów,
 • oraz zajmuje się opróżnianiem koszy na śmieci.

Kompleksowa usługa obejmuje także sprzątanie pomieszczeń sanitarnych i kuchni, a dokładnie:

 • mycie i dezynfekowanie powierzchni sanitarnych,
 • mycie luster,
 • wycieranie kafelków,
 • uzupełnianie papieru i mydła,
 • wycieranie drzwi i grzejników,
 • opróżnianie koszy na śmieci.

Jak często powinna być wykonywana taka usługa?

Czynności mające na celu utrzymanie porządku w biurze powinny być wykonywane regularnie. Częstotliwość powinna być jednak dopasowana do powierzchni biura, ilości pracowników i sposobu pracy. Przecieranie biurek czy odkurzanie może okazać się wystarczające nawet raz w tygodniu lub dwa razy w tygodniu. Wyrzucanie śmieci spod biurek także. Co innego w przypadku sprzątania całego biurowca, ciągów komunikacyjnych i części wspólnych. Sprzątanie oraz dezynfekcja, zwłaszcza w kuchni i łazience, ze względów higienicznych powinny się odbywać nawet kilka razy dziennie. Niedopuszczalne jest także to, aby w łazience i kuchni zabrakło mydła lub papieru, dlatego należy często sprawdzać i kontrolować stan czystości pomieszczeń.

Komu powinno się zlecić sprzątanie biura?

Brudne, zakurzone i śmierdzące biuro nie jest ani dobrą wizytówką, ani komfortowym miejscem pracy. Nieporządek często rozprasza, a tym samym wpływa na pogorszenie efektywności i jakości pracy pracowników. Nie wpływa także dobrze na relacje biznesowe. Biuro musi być miejscem czystym i zadbanym, dlatego kompleksowe sprzątanie biur warto zlecić profesjonalnej firmie, która świadczy usługi z tego zakresu. Zewnętrzna firma sprzątająca to gwarancja fachowców i profesjonalnego wykonania opłaconej usługi. Zatrudnienie jednej pani do sprzątania często wiążę się z wieloma problemami. Wybór firmy sprzątającej, która specjalizuje się czyszczeniu powierzchni biurowych, pozwala na wiele oszczędności, związanych między innymi z zakupem sprzętu czy środków czystości.

Wybierając firmę sprzątającą, warto zwrócić uwagę na doświadczenie, które jest miernikiem profesjonalizmu oraz efektywności zarządzania programem utrzymania czystości w firmie.

Dlaczego warto na stałe współpracować z firmą sprzątającą?

Współpraca z firmą sprzątająca ma wiele zalet, wśród których warto wymienić między innymi systematyczność oraz dokładność. Co więcej, firmy sprzątające korzystają z profesjonalnego sprzętu. Dzięki temu nie muszą używać silnych detergentów, ale gwarantują dużą oszczędność czasu oraz nowoczesne sposoby sprzątania. Współpraca z firmą sprzątająca to także pewność, że nie trzeba się o nic martwić. Firma sprzątająca zadba o wszelkie środki czystości i narzędzia, nie obciążając zbytnio kosztami, tak jak często zdarza się to w przypadku zatrudnienia jednej pani do sprzątania całego biura. Profesjonalna firma sprzątająca to także pewność, że wszystko zostanie odpowiednio wyczyszczone. Stała współpraca z firmą sprzątająca daje także możliwość dopasowania usług do indywidualnych potrzeb oraz wypracowania konkretnych zasad, które ułatwią komunikację oraz sprawią, że biuro zawsze będzie posprzątane i czyste.