+48 694 674 076 m.walkowicz@royalmaids.pl
Samodzielne sprzątanie biura po generalnym remoncie jest niezwykle problematyczne. Wielu przedsiębiorców nie wie, w jaki sposób zabrać się za usuwanie pozostałości po farbie lub jak pozbyć się uciążliwego pyłu. Dlatego najbezpieczniej jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmie się nie tylko posprzątaniem pozostałości po remoncie, ale również wyrzuci zbędne materiały budowlane.

Porządkowanie biura po remoncie wymaga zastosowania profesjonalnych środków chemicznych, a także niezbędnego sprzętu czyszczącego, który nie zawsze znajduje się w posiadaniu przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego – w większości przypadków i tak by się nie przydał. Aby jednak doprowadzić biuro do porządku po remoncie, a jednocześnie zminimalizować nakład pracy, lepiej zatrudnić profesjonalną firmę, która zadba o usunięcie wszystkich pozostałości po remoncie.

Profesjonalne sprzątanie biur po remoncie – outsourcing

Sprzątanie biura po remoncie nie jest prostą sprawą. Osoby, które do tej pory nigdy nie musiały zajmować się doprowadzeniem swojego miejsca pracy do ładu, mogą mieć problem z doczyszczeniem trudnych w usunięciu plam po farbie lub innych materiałach budowlanych. Bez niezbędnego sprzętu czyszczącego i profesjonalnych środków chemicznych trudno będzie osiągnąć zamierzony efekt. Dlatego coraz więcej korporacji, jak i małych przedsiębiorstw, decyduje się na skorzystanie z usług zewnętrznej firmy.

Pracownicy profesjonalnej firmy zajmującej się porządkowaniem biur z pewnością są w stanie doprowadzić każde pomieszczenie do idealnego porządku. Z nikim innym nie uzyskamy takich rezultatów.

Doświadczenie w sprzątaniu daje możliwość pracownikom zewnętrznej firmy na maksymalne wykorzystanie czasu do posprzątania biur po remoncie. Jest to przydatne w momencie, kiedy planujemy, że nasi pracownicy jak najszybciej wrócą do regularnej pracy stacjonarnej.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej biura?

Zatrudniając zewnętrzną firmę do uporządkowania przestrzeni po remoncie warto pamiętać, że pracownicy posiadają doświadczenie w tym co robią. Dodatkowo bardzo często są wyposażeni w profesjonalny sprzęt, dzięki któremu w szybkim tempie są w stanie osiągnąć zniewalające efekty i pozbyć się trudnych do usunięcia plam czy pyłu. Jednocześnie profesjonaliści posiadają wysokiej jakości środki czystości, umożliwiające doprowadzenie wielu elementów wyposażenia do zadowalającego stanu. Najczęściej firmy sprzątające posiadają odkurzacze przemysłowe o dobrej mocy, wózki serwisowe lub inne narzędzia, dzięki którym usługa jest wykonywana z największą dbałością o potrzeby klienta.

Warto pamiętać, że zewnętrzna firma zajmująca się profesjonalnym sprzątaniem pomieszczeń po remoncie, posiada wszystkie możliwe kwalifikacje i certyfikaty. Ponadto powinna być ubezpieczona od zniszczeń, co pozwala na pełne zaufanie im usługom.

Sprzątanie jednorazowe czy długotrwała współpraca?

Często zdarza się, że jednorazowe zlecenie na posprzątanie biura po remoncie, zamienia się w stałą współpracę. Profesjonalne firmy sprzątające oferują swoim klientom coraz więcej usług, które mogą ich zainteresować. Najczęściej proponują mycie okien i pranie dywanów, a także zwyczajne prace porządkowe polegające na usunięciu kurzu czy dokładnym umyciu podłogi. W przypadku prac doczyszczających można zawsze zlecić dodatkową polimeryzację i uzyskać pewność, że podłoga zawsze będzie zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Sprzątanie biur po remoncie – koszty

Wbrew pozorom outsourcing usług sprzątających jest korzystny cenowo dla wszystkich przedsiębiorstw – również tych najmniejszych i jednoosobowych. Zatrudnienie osoby, która zajmie się porządkami na pełny etat, generuje dodatkowe koszty. Natomiast zlecenie pracy firmie zewnętrznej pozwoli na zwiększenie oszczędności.

Ponadto zatrudniając firmę zewnętrzną nie trzeba się martwić o zakup profesjonalnych środków chemicznych, czy specjalistycznego sprzętu, co często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Natomiast prace porządkowe po remoncie są o tyle skomplikowane, że bez specjalnych i trudno dostępnych preparatów, trudno będzie usunąć gips czy oleje, a nawet plamy z farby.

Warto również pamiętać, że profesjonalne firmy zajmujące się sprzątaniem biur po remoncie, przed rozpoczęciem usługi analizują wszystkie elementy, które wymagają ich uwagi i każdorazowo podają indywidualną wycenę.

Coraz więcej polskich firm decyduje się na zlecenie sprzątania swoich biur – nie tylko po remoncie, ale również na co dzień. Nic w tym dziwnego – dopasowane koszty, a jednocześnie zaoszczędzony czas i wygoda sprawiają, że usługa zyskuje na znaczeniu.