+48 694 674 076 m.walkowicz@royalmaids.pl

Dywany pomagają stworzyć miła, przytulną atmosferę. Stanowią doskonale uzupełnienie wnętrz, a jednocześnie tłumią dźwięki i hałasy, stukanie obcasów czy w końcu pozwalają czuć przyjemną miękkość pod stopami. Zwykle raz położony dywan zostaje w tym samym miejscu przez długi czas, a jego pielęgnacja to głównie sporadyczne odkurzanie. Regularne pranie dywanu to jednak konieczność nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Zastanawiasz się, czy lepiej zamówić usługę czyszczenia dywanu w domu, czy oddać go do pralni? Sprawdź zalety i wady obu rozwiązań.

Zlecenie prania w domu – zalety

 

  • cena

W Internecie można znaleźć wiele ogłoszeń osób, które szukają kogoś do wyprania dywanów, ale także osób, które ogłaszają, że chętnie wykonają taką usługę u kogoś w domu. Polecamy uważać na takie ogłoszenia, które zwykle wyróżniają się bardzo atrakcyjną ceną. Pielęgnacja dywanów to jednak wymagające zadanie, które wymaga wiedzy, umiejętności i dostępu do specjalnych środków piorących i specjalistycznych urządzeń.

 

  • kontrola wykonywania usługi

Zlecenie wyprania dywanu w domu niektórym osobom zapewnia większy komfort psychiczny, ponieważ mają poczucie, że mogą kontrolować pracę i mieć większy wpływ na efektywność i jakość wykonania usługi. Kontrola prania dywanu w domu jest jednak trudna, a często także niemożliwa, ponieważ cały proces jest czasochłonny.

 

  • brak konieczności dowiezienia dywanu na miejsce

Dywany mogą być różnych rozmiarów, a czyszczenia wymagają nie tylko małe dywaniki, ale przede wszystkim duże dywany, które często zdobią np. salony. Zwinięcie dywanu, zabezpieczenie i jego transport do pralni mogą sprawiać trudność, zwłaszcza osobom bez samochodu. Warto mieć jednak na uwadze, że coraz więcej pralni otwiera się jednak na potrzeby klientów i oferuje odbiór i dowóz dywanów.

Pranie w domu – wady

  • rozcieranie brudu

Pranie dywanu w domu to zwykle czynność, która polega na tarciu po dywanie gąbką czy szmatką. Sprawia to, że brud nie jest zbierany z dywanu, ale rozcierany na boki. Dywan wyczyszczony w taki sposób jest wyprany tylko powierzchownie.

  • wcieranie brudu w podłogę

Pranie dywanu leżącego na podłodze sprawia, że łatwo wykonać jego szorowanie. Jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia mikrourazów podłogi, a nawet rozwinięcia się pleśni czy grzybów pod posadzką. Szorowanie dywanu na podłodze sprawia, że brud jest nie tylko rozcierany po powierzchni, ale także wspierany w podłogę.

  • trudności z wysuszeniem dywanu

Dywany sztuczne, ale przede wszystkim dywany naturalne wymagają specjalnych warunków do prawidłowego wysuszenia. Zlecając pranie dywanu w domu często o takie warunki trudno, ponieważ nie ma miejsca na rozłożenie dywanu w odpowiedniej pozycji i pozostawienie go przez dłuższy czas w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w którym nie będzie zbierała się wilgoć.

  • unoszący się zapach środków piorących

Zlecenie prania dywanu u siebie w domu może spowodować nie tylko uszkodzenia materiału, ale także uszczerbek na zdrowiu. Użycie silnych środków piorących u niektórych osób może powodować duszności lub reakcje alergiczne.

Dlaczego lepiej oddać dywan do pralni?

Pranie dywanów w profesjonalnej pralni to droższa usługa, ale jednocześnie zapewniająca lepszą skuteczność i wyższą jakość wykonania czyszczenia dywanu. W praniach, gdzie wykonuje się kompleksowe czyszczenie dywanów, przede wszystkim dostępne są inne metody prania, które pozwalają na dobranie najlepszych środków i narzędzi do konkretnego dywanu jego materiału, struktury, kolorów czy wielkości. Co więcej, np. wykonywane przez nas czyszczenie dywanów we Wrocławiu odbywa się z obu stron, co sprawia, że dywan jest dokładnie wyczyszczony zarówno od strony przylegania do podłogi, jak i od strony widocznej na co dzień.

Oddanie dywanu do pralni daje pewność i większą gwarancję, że czyszczenie będzie dokładne i skuteczne. W profesjonalnej pralni możliwe jest nie tylko odplamianie po kawie czy farbie, ale także usuwanie takich zanieczyszczeń jak guma, a nawet smoła.

Uważasz, że niemożliwe, aby dywan znowu wyglądał jak nowy? Zapraszamy do kontaktu! W RoyalMaids gwarantujemy 99% procent skuteczności, mamy 90% powrotu naszych klientów, a aż 75% pochodzi z polecenia. Co więcej, posiadamy polisę ubezpieczeniową na 100 tys. zł.