+48 694 674 076 m.walkowicz@royalmaids.pl
Wbrew pozorom posprzątanie mieszkania, w tym również jego dokładne odkurzenie, nie sprawi, że znajdujące się w kurzu bakterie, wirusy i roztocza znikną. To te pozostałości obniżają nasz układ odpornościowy, przez co coraz częściej chorujemy oraz łapiemy alergię. W celu zadbania o swoje zdrowie warto sięgnąć po nowoczesne metody, które skutecznie zdezynfekują mieszkanie oraz usuną nieprzyjemne zapachy.

Coraz więcej osób decyduje się na ozonowanie prywatnych mieszkań. Ozonowanie to skuteczna dezynfekcja pomieszczeń, a jednocześnie niezwykle bezpieczna dla zdrowia, ponieważ podczas procesu nie są stosowane żadne środki chemiczne. Do tej pory technikę ozonowania pomieszczeń stosuje się przede wszystkim w przychodniach lekarskich, prywatnych gabinetach, zakładach pracy czy placówkach publicznych. Aktualnie taką dezynfekcję warto stosować we własnym wnętrzu.

Co to jest ozon i do czego można go wykorzystać?

Ozon to aktywna odmiana tlenu, charakteryzujący się silnymi właściwościami aseptycznymi. W odpowiedniej ilości wykorzystywany jest przede wszystkim do odkażania i dezynfekcji pomieszczeń medycznych czy laboratoriów. Coraz częściej stosuje się go również do dezynfekcji wody basenowej na pływalniach. Ze względu na wysoką toksyczność samego ozonu, zastosowanego w nieodpowiedniej ilości, proces dezynfekcji powinien być przeprowadzony przez specjalistę z wymaganymi uprawnieniami. Warto również pamiętać, że profesjonalny sprzęt powinien posiadać konkretne atesty oraz certyfikaty.

Ozonowanie mieszkania przez profesjonalistów – na czym polega?

Przed przystąpieniem do ozonowania należy dokładnie i odpowiednio przygotować pomieszczenie. Warto na czas ozonowania znaleźć lokum zastępcze, a także zabezpieczyć przedmioty o dużej wartości. Przed zamówienie usługi warto zastosować się do zaleceń specjalistów, którzy wskażą jakie czynności są niezbędne przed wykonaniem ozonowania.

W wielu przypadkach należy najpierw przeprowadzić dezynfekcję oraz dezynsekcję. Można również usunąć wszelkie oznaki pleśni i grzyba. Podczas ozonowania pomieszczeń z powietrza zostają usunięte wszystkie pozostałości drobnoustrojów i bakterii. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie mieszkania, aby ozonowanie było jeszcze bardziej skuteczne, a efekty długotrwałe.

Specjaliści, którzy przeprowadzają ozonowanie mieszkania, wykorzystują podczas swojej pracy profesjonalne generatory ozonu, dzięki czemu cały proces jest przeprowadzany szybko oraz dokładnie. Warto zatem skorzystać z pomocy profesjonalistów, gdyż samodzielne ozonowanie dostępnymi na rynku urządzeniami jest mniej skuteczne, a także niebezpieczne dla zdrowia.

Jakie efekty daje ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się zarazków, bakterii i roztoczy z naszego wnętrza. Ozonowanie to również bezpieczny dla zdrowia sposób usunięcia z mieszkania insektów, zamiast stosowania chemicznych środków. Tym sposobem można także usunąć przykre zapachy, co z pewnością sprawdzi się jeśli wynajmujemy mieszkanie.

Ozonowanie pomieszczeń jest nie tylko bezpieczne, ale również skuteczne i dokładne. Gaz dociera do wszystkich trudnodostępnych miejsc, czego nie można osiągnąć podczas zwykłego sprzątania czy opryskiwania wnętrza środkami chemicznymi. Ozonowanie pozwala na:

  • pozbycie się wszystkich wirusów, grzybów i bakterii, co z pewnością wpłynie na poprawę zdrowia wszystkich domowników,
  • zlikwidowanie niewidocznych dla nas roztoczy, poprawiając w ten sposób jakość i higienę snu,
  • pozbycie się wszystkich alergenów, wywołujących mocne reakcje alergiczne i problemy z oddychaniem,
  • odświeżenie zakażonego powietrza w pomieszczeniu, co z pewnością sprawdzi się jeśli w naszym mieszkaniu przebywała ostatnio osoba chora,
  • usunięcie uporczywych zapachów takich jak dym papierosowy, stęchlizna czy mocnych farb.

Regularne ozonowanie pomieszczeń wpływa na poprawę jakości powietrza w domu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na taki sposób dezynfekcji mieszkania. W ten sposób osoby w nim przebywające są mniej narażone na wystąpienie problemów zdrowotnych, zwłaszcza w okresie grypowym.

Kiedy warto zamówić usługę ozonowania pomieszczeń?

Dezynfekcja metodą ozonowania może być potrzebne w momencie, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania z rynku wtórnego lub długotrwały wynajem. Dzięki temu zyskujemy pewność, iż miejsce, w którym będziemy mieszkać jest czyste i wolne od bakterii oraz wirusów, a także zapachu dymu papierosowego. Usługę ozonowania warto również zamówić w momencie wystąpienia w mieszkaniu grzyba oraz pleśni.

Ozonowanie mieszkania to jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie swoich pomieszczeń ze szkodliwych wirusów i bakterii, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Oprócz tego dzięki tej metodzie możliwe jest zlikwidowanie uporczywych zapachów pochodzenia zwierzęcego czy dymu papierosowego. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zamówienie usługi, a co się z tym wiąże – poprawę jakości powietrza w mieszkaniu.