+48 694 674 076 m.walkowicz@royalmaids.pl

Historia dywanów sięga prawdopodobnie nawet 3 tysiącleci p.n.e. Od tego czasu wiele się zmieniło w dekorowaniu wnętrz, a obecnie jednym z najchętniej wybieranych rodzajów są włochate dywany shaggy. Popularne włochacze upodobały sobie głównie osoby, które cenią przyjemny klimat i przytulną atmosferę we wnętrzu. Dywany typu shaggy mają wiele zalet, ale aby długo wyglądały pięknie, należy o nie dbać. Sprawdź w jaki sposób czyścić dywany shaggy.

Dywan typu shaggy – charakterystyka

Dywan shaggy to w tłumaczeniu z języka angielskiego włochaty, kudłaty dywan. Skąd taka nazwa? Włochate, mięsiste i przyjemne w dotyku dywany typu shaggy to dywany o bardzo długich i puszystych runach, których wysokość może sięgać nawet 7 cm. Dzięki temu są niezwykle przyjemne w dotyku, ale także doskonale izolują od zimnej podłogi. Ze względu na swoje specyficzne cechy, które różnią się w zależności od modelu (wyróżnia się dywany shaggy wykonane z włókien syntetycznych, ale popularnością cieszą się też dywany z dodatkiem wełny czy jedwabiu), dywany typu shaggy zapewniają niebywały komfort i przyjemność użytkowania. Pod stopami dają miłe wrażenie miękkości, a nieco przypominający wełniany sweter splot, sprawia, że wiele osób z chęcią na takich dywanach siada i spędza czas.

Gdzie sprawdzą się dywany typu shaggy?

Dywany typu shaggy są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. W wielu domach można też spotkać dywany shaggy w różne wzory. Szeroki wybór sprawia, że ten rodzaj dywanów doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Długie włosie dywanu daje ciekawy efekt wizualny, a miękkość runa zachęca do wybrania dywanu shaggy do salonu, sypialni czy pokoju dzieci.

O czym trzeba pamiętać posiadając w domu dywan typu shaggy

Dywany typu shaggy zachwycają swoim wyglądem, doskonale dopasowując się do różnych wnętrz. Materiały wykorzystywane do produkcji dywanów shaggy są elastyczne, dzięki czemu nawet mimo częstego siedzenia, leżenia lub zabaw na dywanie, dywan jest odporny na odkształcenia. Wiele zalet dywanów shaggy zachęca do wybrania modelu dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że atrakcyjny wygląd dywanu przez długi czas jest możliwy tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

 

Zdecyduj się na profesjonalne czyszczenie dywanów Wrocław

Dywan shaggy – jak czyścić?

Wiele osób zachwyca się strukturą dywanów shaggy, ale nie decyduje się na ten rodzaj, ponieważ uważa, że dywan typu shaggy będzie trudny w czyszczeniu. Należy jednak podkreślić, że długie włosie, które budzi największe obawy, nie przysparza dodatkowych problemów, a czyszczenie wygląda podobnie jak np. dywanów bawełnianych.

Posiadając dywan shaggy należy pamiętać, że podstawą czyszczenia i utrzymania go w czystości jest regularne odkurzanie. Dzięki temu zabrudzenia nie będą się dostawały głęboko. Regularnie powinno wykonywać się też pranie dywanu.

Odkurzanie dywanu shaggy

Odkurzanie dywanu typu shaggy najlepiej wykonywać gładką końcówką, która nie zniszczy włosia, a jednocześnie nie utrudni wyczyszczenia powierzchni. Odkurzanie odświeży dywan i pozbędzie się kurzu czy resztek jedzenia. Dokładniejsze wyczyszczenie dywanu można uzyskać, stosując specjalne ssawki do powierzchni miękkich lub korzystając z turboszczotki.

Pranie dywanu shaggy

Rutynowe odkurzanie dywanu shaggy nie wystarczy, aby utrzymać dywan w idealnym stanie estetycznym, ale też higienicznym. Konieczne jest także pranie dywanu shaggy, które może już sprawiać więcej trudności niż odkurzanie. Pranie dywanu typu shaggy powinno się wykonywać mając na uwadze materiał wykonania dywanu. Najlepiej to zadanie zlecić firmie sprzątającej, która posiada w swojej ofercie pranie dywanów Wrocław. Profesjonalnie podejście, znajomość specyfiki materiałów, a także dostęp do specjalistycznych urządzeń i możliwość odpowiedniego wysuszenia dywanu shaggy to niewątpliwe zalety, które dają gwarancję udanego prania dywanu shaggy.