Pranie dywanów, wykładzin

‹ powrót do strony głównej

Jak poprawnie wyczyścić dywan? Jak wyprać wykładziny?

 

Czy Twój dywan potrzebuje solidnego czyszczenia? Nie wiesz jak to zrobić? Zapraszamy do skorzystania z usług ekspertów! Nasza firma oferuje najwyższej jakości usługi na terenie Wrocławia i okolic. Od teraz, pranie dywanów Wrocław czyszczenie dywanów, a także usługa: pranie wykładzin Wrocław nigdy nie było takie proste!

Pranie dywanów Wrocław - od czego się zaczęło?

 

Odkurzacz piorący Karcher – to od zakupu tego produktu w 2004 roku, zaczęła się nasza przygoda. Na przestrzeni lat, ilość klientów i zapotrzebowanie na wysokiej jakości usług takich jak: pranie dywanów Wrocław znacznie wzrosła. W wyniku tego, po 5 latach w asortymencie naszej firmy, na stałe zagościł profesjonalny amerykański EKSTRAKTOR pralniczy. Dzięki dużej popularności i zaufania naszych klientów na czyszczenie dywanów i pranie wykładzin we Wrocławiu, postanowiliśmy rozbudować naszą działalność – tak stworzyliśmy, jedyną na Dolnym Śląsku, PROFESJONALNĄ PRALNIĘ DYWANÓW.

 

Chcemy Państwu przybliżyć kulisy, przeprowadzanych przez nas usług. Podczas usług: czyszczenie dywanów Wrocław a także pranie wykładzin Wrocław, wykonujemy zabiegi nieprzeciętnej jakości. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie: PRZEZ JAKIE ETAPY PRZECHODZI NASZ DYWAN?

 

Czyszczenie dywanów - etapy

Zobacz jak wyglądają wszystkie etapy czyszczenia dywanu.

 

1) Mierzenie i znakowanie – zacznijmy od początku. Najpierw, Państwa dywan zostanie poddany zwymiarowaniu i wszyciu metki z oznaczeniem pralni i nr dywanu. Następnie poddamy go wnikliwej ocenie technicznej, a także ustalimy rodzaj włókna, co przyda się w następnych etapach czyszczenia dywanu.

 
2) Trzepanie mechaniczne – na początku procesu prania dywanów albo wykładzin, nasz automat trzepiący niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszelkie suche zanieczyszczenia, znajdujące się w dywanie. Produkt z łatwością wyczyści między innymi: piasek, kurz, pył, sierść, a także włosy, bez dalszej konieczności ręcznych metod usuwania sierści. W zależności od stopnia zabrudzenia i struktury dywanu, operator płynnie reguluje częstotliwość uderzeń i szybkość posuwu dywanu.

 
3) Odkurzanie – następuje precyzyjne i dokładne odkurzanie osnowy i runa, a także jej rozczesywanie.

 
4) Pranie wstępne dywanów – na tym etapie, następuje rzeczywiste czyszczenie dywanów lub pranie wykładzin. Nasz profesjonalny Automat piorący, moczy runa i osnowy dywanu w 2 tys. litrów wody, a poprzez specjalnie zaprojektowane mieszadła wprowadzające dywany w ciągły ruch, powoduje całkowite rozpuszczenie brudu.

 
5) Pranie zasadnicze i płukanie – znajdujemy się w samym środku procesu prania dywanów i prania wykładzin. Za pomocą specjalistycznej szorowarki walcowej, jednocześnie dozując i rozprowadzając odpowiednią dla danego dywanu chemię, następnie usuwane są wszystkie widoczne zaplamienia, gumy itp. Dywan spłukiwany jest wodą pod ciśnieniem, wypłukując pozostałości zanieczyszczeń i chemii. Ponownie powtarzamy cały cykl.

 
6) Wirowanie – podczas kolejnego etapu czyszczenia dywanów i prania wykładzin, produkt umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie przy 1200 obr./min, usuwane zostaje 95% wody, a także resztki chemii i brudu. Po zakończeniu procesu, wykonywana jest I kontrola – w wyniku, której dywan przechodzi dalej i wraca do poprzedniego stanowiska – prania zasadniczego.

 
7) Suszenie – czyszczony dywan, suszony jest w specjalnej suszarni w pozycji pionowej, gdzie w odpowiednio dostosowanej wilgotności i cyrkulacji powietrza w kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody.

 
8) Obróbka końcowa – to już przedostatni etap czyszczenia dywanów i prania wykładzin. Następuje odkurzanie odkurzaczem kolumnowym, mającym na celu podniesienie i zaczesanie runa.

 
9) Sprawdzanie jakości, pakowanie – czysty, pachnący i suchy dywan jest pakowany i gotowy do wydania lub transportu.