Doczyszczanie i polimeryzacja

‹ powrót do strony głównej

zdjecia_stona6.jpgUsługa doczyszczenia i polimeryzacji czyli zabezpieczenia czyszczonej powierzchni dzieli się na dwa etapy: Etap 1 to doczyszczenie specjalistycznymi maszynami polegające na usunięciu zestarzałego brudu, starych powłok zabezpieczających, zabrudzeń poprodukcyjnych, śladów od kół czy zabrudzeń poremontowych lub budowlanych. Etap 2 to polimeryzacja czyli zabezpieczenie powierzchni poprzez nakładanie 3-4 warst polimeru. Należy tu stanowczo podkreślić, iż wiele rodzajów powierzchni należy zabezpieczeć w szczególności takich jak linoleum czy PCV. Powłoki polimerowe stanowią doskonałe zabezpieczenie posadzek. Polimery tworzą twardą warstwę ochronną która chroni podłogę przed działaniem czynników takich jak: piasek, zaplamienia, uszkodzenia, ścierania itd. To właśnie polimery są ścierane w codziennej eksploatacji, dlatego właściwa powierzchnia posadzki będzie jak nowa przez długie lata. Z pewnością docenią to nie tylko Państwa pracownicy, ale również klienci. Usługa doczyszczania i polimeryzacji dedykowana jest w szczególności do szkół, placówek medycznych, salonów kosmetycznych jak i dentystycznych, obiektach handlowych i użyteczności publicznej wszędzie tam gdzie znczenie ma higiena i bezpieczeństwo.


Zalety polimeryzacji to:

 

  • Efekt wizualny - uzyskanie efektu lustra wody, który sprawia niesamowite wrażenie estetyki. Możliwe są również polimery matowe i półmatowe.
  • Higiena i oszczędność - polimery tworzą nieprzepuszczalną powłokę dla cieczy i brudu, z której zabrudzenia usuwamy bez większego wysiłku oszczędzając czas i ilość wykorzystywanych detergentów.
  • Wydłużenie okresu żywotności - wszystkie podłogi mają określoną trwałość, Chodząc po nich sukcesywnie je niszczymy . Polimery przedłużają ich żywotność teoretycznie w nieskończoność. Dzieje się tak, gdyż najpierw ścieramy warstwy polimeru, które możemy bez końca odnawiać.
  • Bezpieczeństwo - Właściwości antypoślizgowe jak i antystatyczne.